Zdjęcia do
dokumentów

Jak zeskanować zdjęcie do dowodu do ePuapu?


Złożenie wniosku o dowód osobisty przez internet to wygodna opcja, umożliwiająca rozpoczęcie procesu bez wychodzenia z domu. Wymagane jest posiadanie profilu zaufanego lub innego certyfikatu umożliwiającego weryfikację tożsamości online. Po złożeniu wniosku elektronicznego, konieczne jest odwiedzenie wybranego urzędu w celu dopełnienia formalności, takich jak złożenie odcisków palców. Cały proces jest ułatwieniem dla osób, które chcą szybko i efektywnie załatwić formalności związane z dowodem osobistym. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Skanując zdjęcie do dowodu, należy mieć na uwadze, że musi mieć rozdzielczość co najmniej 492x633px, a twarz musi zajmować 70-80% powierzchni zdjęcia. Ważne jest było aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy, kolorowe, wyraźne, na białym tle. Zdjęcie musi przedstawiać twarz en face, z oczami otwartymi i wyraźnie widocznymi, bez okularów z ciemnymi szkłami i bez nakrycia głowy, chyba że jest noszone z przyczyn religijnych lub zdrowotnych.

Zarówno w naszym studio na Bemowie jak i na Pradze posiadamy specjalistyczne oprogramowanie, którym weryfikujemy poprawność każdego zdjęcia do dowodu, gwarantując przyjęcie fotografii przez ePUAP.
Zobacz więcej:
https://www.studiomtj.pl/zdjecia-do-dokumentow/

Przeczytaj na naszym blogu:

Dogodne lokalizacje na zdjęcia w Warszawie:

Warszawa
Bemowo

Bolkowska 2c, obok ratusza Bemowo.
Róg Powstańców Śląskich i Górczewskiej

Warszawa
Praga Południe

Grochowska 133, przy placu Szembeka.
1 przystanek od Ronda Wiatraczna